AB Urfabriken rozpoczął w fabryce znajduje się w pobliżu rzeki Mörrum w Blekinge , Szwecja. Firma, założona w 1921 roku, pierwotnie produkowane zegarki , liczniki telefoniczne i taksometry . Jednak syn założyciela, Göte Borgström, entuzjastą wędkarstwo, wkrótce przekierowany jego ostrość w kierunku kołowrotków podczas II wojny światowej , kiedy to popyt na te produkty zmniejszone.

Wiodącym sportowe otwarte uczestnik rozprowadzające i produkcji firma Garcia Corporation (1947 do 1978) był największym wędkarskiego firmę swojego czasu, dawniej znana pod wcześniejszą nazwą Charles Garcia & Company w Nowym Jorku . García Corporation rozpoczął import i marketing Abu za wiele szpul w 1950 roku, w tym słynnych Ambassadeur bębnach.

Garcia był już zaangażowany w import, marketingu i dystrybucji części Mitchell 300 przędzenia rolce z Francji od 1947 roku Garcia Tackle Company of 1979 do 1980 był krótko partnerstwo między ABU i Mitchell SA z Francji, a także w roku 1980, ABU AB nabył New Jersey oparte Garcia Tackle Company i zmienił nazwę na Abu Garcia.

Mitchell SA pójdzie własną drogą, ale te dwie marki dołączą znowu razem pod szyldem Pure Fishing, tylko znowu być sprzedawane do Jarden Corporation w kwietniu 2007. W grudniu 2015 roku, Newell Rubbermaid nabyte Jarden Corporation. W 2018 roku, Newell sprzedawane Czysta rybackich do Sycamore Partners .

 

ABU DABU ABU DABU

ABU GARCIA